Ethereum’a Yeni Başlayacaklar için Tavsiyeler

Bitcoin ile birlikte kripto para birimlerine gösterilen ilgi bir hayli arttı ve Ethereum da bu ilgiyi fazlasıyla hak eden para birimlerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Bitcoin’in yükselişine %900’lük bir yükseliş ile yanıt veren ve şaşırtıcı bir büyüme ile karşımıza çıkan Ethereum, en az BTC kadar popüler ve bunu da fazlasıyla hak ettiğini düşünüyoruz. Kripto para demek yalnızca Bitcoin demek değildir ve bu algıyı da bir an önce yıkmak gerektiğini düşünüyoruz. Takvimler 2015’i gösterdiğinde piyasadaki yerini alan ve kısa süre içerisinde büyüme kaydeden Ethereum hakkında merak edilenleri sizinle de paylaşmak istiyoruz.

Kısa Süreli Bir Başarı mı?

2016’dan bu yana var olan büyüme, Bitcoin’den sonraki en değerli ve en büyük pazarı da bizimle buluşturuyor. BTC ile yarışabilir mi bilinmez ancak bunun kısa süreli bir başarı olmadığı aşikar. Çok özel bir proje olmasının yanı sıra kusursuz bir şekilde yürütüldüğünü de belirtmekte fayda var diye düşünüyoruz. An itibarıyla ikinci en büyük Pazar olarak karşımıza çıkan Ethereum, Litecoin ve Ripple gibi para birimlerinin de önüne geçmeyi başarmış durumda. Gelecekte hangi seviyede olur ya da bizleri ne şekilde karşılar bilemiyoruz ancak bugüne kadar kaydettiği gelişme yeteri kadar kusursuz ve binlerce insanı da etrafında toplamayı başardı.

2017’ye baktığımızda değerinin yaklaşık 7 milyar dolar kadar arttığını görebiliyoruz ve bu başarıyı birçok para biriminin sağlayamadığını da bir kez daha hatırlatmak gerekiyor. 2015’ten bu yana meydana gelen artış genel hatları ile değerlendirildiğinde %2800 gibi bir oran karşımıza çıkıyor ve bu da gerçekten hayranlık uyandırıcı bir rakamdır.

Kesinlikle güvenilir bir kripto para birimi ve bugüne kadar işlem yapan binlerce yatırımcı da bizimle aynı fikirde görünüyor. Yatırımlarınızı kripto para birimlerinden yana yapmak istiyorsanız eğer sizler de hiç tereddüt etmeden Ethereum’u tercih edebilirsiniz. Az önce de dile getirdiğimiz gibi Bitcoin ile birlikte en büyük pazarı bizimle buluşturuyor ve bu pazarda fazlasıyla önemli bir yere sahip olduğunu da görebiliyoruz.

Piyasa Hacmine Genel Bakış

Her kripto parada olduğu gibi piyasa hacminde önemli dalgalanmalar meydana geldi ancak bu dalgalanmalar yatırımcıları korkutacak ya da endişelendirecek türden dalgalanmalar değildir. Bunların yaşanması gayet normal ve zaten bu tür durumlara da hazırlıklı olmanız gerekiyor. Bazı dönemlerde işlem hacminin 100.000 Dolar gibi bir rakamın altında seyrettiğini görebiliyoruz ve geçen 24 saatlik süre de Ethereum kullanıcılarını şaşırtmış durumda. İlerleyen dönemlerde ise 24 saatlik hacmin 600 milyon dolar seviyelerinde seyretmesi de bu dalgalanmanın en güzel örneklerinden bir tanesidir. Az önce de ifade ettiğimiz gibi bu tür dalgalanmaların yaşanması gayet normal ve kripto para kullanıcıları da bunun bilincinde.

Kademeli ve düzenli bir artış elbette çok daha değerli olacaktır ancak bunu yakalamak herhangi bir para birimi için ne yazık ki mümkün değildir. Bazı dönemlerde elbette bu tür bir yükselişe şahit olabiliyoruz ancak bunu düzenli kılmak ne yazık ki söz konusu olmuyor.

Ether’e İlgi Çok Fazla

Yapılan araştırmalar, internet dünyasında aratılan kelimelerin başında Ethereum’un geldiğini ortaya koyuyor. İnsanlar yeni dönemde kripto para birimlerini daha fazla merak ediyor ve bu merak durumuna yanıt alabilmek için de online dünyayı kullanıyorlar. Ethereum kelimesinin en çok aratıldığı ve merak edildiği ülkelerin başında ise İsviçre geliyor. İsviçre’den sonra işse Venezuela karşımıza çıkıyor.

Ülkemizde de kısa süre içerisinde popüler hale gelen bu kripto para birimi, güvenilir olmasının yanı sıra hızlı bir yükseliş kaydediyor olması ile de yatırımcıların dikkatini çekmeyi başarmış durumda. Bu başarıya sizler de ortak olmak ve yatırımlarınızı bu kripto para biriminden yana yapmak isterseniz eğer hemen şimdi alım satım sürecine dahil olabilirsiniz.

Bitcoin Borsaları da Ethereum ile Yakından İlgileniyor

Büyük borsaları detaylı bir şekilde incelediğimizde, üyelerinin Ethereum ile işlem yapmalarına olanak tanıdığını görebiliyoruz. Bazı borsalarda ise Ethereum ile birlikte borsa dışı işlem yapabilmeniz mümkündür. Bu tür detaylar sayesinde Ethereum’un kullanım oranı da arttırılıyor ve insanlar teşvik ediliyor. Bilinir ve popüler bir kripto para birimi haline gelmiş durumda ve yaratıcıları da bu durumdan fazlasıyla memnun görünüyor.

Kendine Ait Tokenleri Mevcut

Ethereum platformuna ait çok özel bir tasarım ve işleyiş sayesinde geliştirici kimseler, blockhain ağını kullanarak kendi paralarını basma şansına sahiptir. Ethereum destekli projelere baktığımızda token satışlarının her geçen gün biraz daha arttığını görebiliyoruz. Güven duygusu güçlendikçe ve ETH kullanımı arttıkça bu token artışı da daha güçlü hale gelecektir.

Yeni dönem para birimlerinden biri olan ETH, Bitcoin ile birlikte büyük bir Pazar ve işlem hacmi sunuyor. Farklı para birimlerini değerlendirmek ve yatırımlarınızı bu yönde gerçekleştirmek isterseniz eğer sizler de Ethereum tercihinde bulunabilirsiniz. İlerleyen yıllarda bu kripto paranın çok daha popüler ve dikkat çekici hale geleceğini düşünüyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*