Papara nedir? Kullanım yerleri ve kullanım amacı nelerdir?

Bu makalemizde Papara nedir? Nasıl kullanılır? Avantaları nelerdir bu konu başlıklarına yer verdik keyifli okumalar.

Papara 2015 yılında kurulmuş ve 6493 sayılı kanun yer alan yani finansal hizmetleri veren ödeme kuruluşların ve elektronik para veren firmaların yasal bir düzenleme altında denetlenebilir ve kontrol edilebilir olmasını sağlayan bir kanununu elde etmiş sanal bir cüzdandır. Papara dijital bir cüzdan platformu on binlerce noktadan içine bakiye yükleye bildiğiniz yüklediğiniz paralarla istediğiniz gibi para transferi yapabildiğiniz sevdiğiniz oyunların pinlerini satın alabildiğiniz ve oyun oynayabildiğiniz, aynı zamanda e-ticaret sitelerinde ödemeyi yapabildiğiniz bir platformdur. Ios, android ve web tabanlı 3 platformda kullanıcılar üye olup web cüzdanlarına açabilirler. Müşterilerin paralarını sanal ortamda lisanslı koruma altında tutarak ödemelere aracılık yaparlar. Aynı zamanda bu bakiyelerle nakit ödemelerle alışveriş yapabildiği, fatura ödeyebildiği bir uygulamadır. Papara bir banka değildir tersine bankaların yapamadığı 13 ile 18 yaş altı çocukların finansal dünyayla tanıştırmaktır. İstediği yerden para yükleyip istediği oyunu satın alabilmektedir. Ailelerinde bu güvenli ortamda sorumluluk alabilen birer fert yetiştirmesine olanak sağlamaktadır.

PAPARANIN AVANTAJLARI?

Papara ile Youtube gibi sosyal medya kuruluşlarında üyeliği olan kişilerde ya da reklam geliri olan şirketler on binlerce kişiye para dağıtımı son derece yüksek bir avantajdır. En büyük özeliği 13 yaşından küçüklerde kullanabileceğiz bir sanal cüzdandır. Çocukların ATM’ye gitmeden dilediği oyunu satın alabilme özelliğine sahiptir.  Dilediğiniz bankadan veya PTT ‘den istediğiniz bankadan para çekme özelliğinde taşımaktadır. Para transferinde de başka bankalar arası saat 16’dan sonra veya hafta sonu yani cumartesi Pazar’da 7/24 arası para transferi veya hesaplarınızın arasında başka bankalardan da para transferi kapsamaktadır.  Dünyanın  her yerinde master cart özelliğinden dolayı hem fiziksel olarak hem de internet üzerinden alışveriş kolaylığı sağlamaktadır. Paparanın bir özelliği de kullanıcılarına göndereceğimiz kullanıcıların papara hesabı  olmadan da cep telefonu numarana veya geçerli e-mail adresine  para gönderilebiliyor. Fakat tabi ki de papara ya üye olmadan para çekilemiyor. Ama üyeliğini ücretsiz yapıp parayı dilediği gibi kullanabiliyor. Papara  hesabından papara hesabına para gönderme tamamen ücretsizdir. Hızlı güvenilir ucuz bir para cüzdanıdır.

PAPARA NASIL KULLANILIR?

Üye olmak zor geliyorsa Facebook sitesi üzerinden de kolayca üye olabilme özelliğine de sahiptir. Ama T.C. kimlik numarasını girerseniz 750 TL limit yerine 50 000 TL limitte kadar çıkabilme özelliğine sahiptir. Eğer bir banka hesabınız varsa banka havalesiyle papara hesabınıza para iletme özelliğine sahipsiniz veya ATM üzerinden para gönderebiliyorsunuz, isterseniz de birçok  fatura ödeme merkezi var dilerseniz papara hesabınızın numarasını vererek para ödeyebiliyorsunuz. Para çekmek içinde papara kartları var onları kullanabilirsiniz. Lakin yoksa mobil üzerinden başka banka hesabınız varsa oradan da havale yapabilir paranızı çekebilirsiniz. Kredi kartı gibi değildir içeriğine ne kadar para yüklerseniz o kadar para harcama yapabilirsiniz. çipsiz kartı almak için 4.90 TL bir para ödemeniz gerekiyor Kullandığınız her ay için sizden 1 TL çekiliyor, ancak hiç kullanmadıysanız sizden hiç para çekilmiyor. N11.com gitti gidiyor gibi diğer satış noktalarından alabiliyorsunuz bu satış noktalarını papara ‘nın web sitesinden görüntüleyebiliyorsunuz. Cipli olan kartı almak içinde hesabınızı onayladıktan sonra paparanın web sitesinden bir başvuru yapıp kuryeyle iş yerinize veya evinize  nereye istediyseniz bir sözleşme gelip o sözleşmeyi imzalayıp üzerinizde adınızın yazdığı kartı alıp kullanmaya başlayabiliyorsunuz. Tabi ki papara kartla ilgili bir işlem değil web cüzdan olduğu için genelde web üzerindeki işlemler içindir.

Genel olarak papara bahis sitelerinde kolay, ucuz ve güvenilir bir para transfer cüzdanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*